Menüü
talvel haapsalus

Mida teha talvel Haapsalus?

Haapsalu on küll tuntud suviste ürituste ja promenaadi poolest, kuid ka talvel ootab siin ees lai valik mõnusaid tegevusi. Vaatame lähemalt, mida talvel Haapsalus teha.

1. Lumised vaated

Talve parimaks osaks on kaunid lumised vaated merele ja viikidele. Ka siin on omal kohal karge jalutuskäik Haapsalu mereäärsel promenaadil tagalahe ääres, mis lõpeb väikese Viigi ääres näiteks Wiigi kohvikus.

2. Hubased kohvikud Haapsalus

Talvisel hooajal soovitame kohvikute lahtiolekuaegadega olema natuke ettevaatlikum ning võimalusel tegema väikese eeluuringu, ega juhuslikult just teie puhkuse ajal keegi lühikest talvepuhkust pidamas ei ole. Reeglina on aga Haapsalu tõeline raudvara Wiigi kohvik ning Hapsal Dietrich mõnusasti avatud ja ootavad kosutavale lõunasöögile või romantilisele õhtusöögile. 2023. suvel avati näiteks ka mõnus Kreeka maitseid pakkuv restoran Meraki, kelle programmist leiab ka virgutavaid eriüritusi.

3. SPA-naudingud Hestias

Külma talve juurde sobib üks kuum saun ja mõnusalt soe mullivann kui valatult. Koos Väikese Viigi vaadetega on Hestia SPA selleks kui loodud. Ka Tiny Marienholmis pakume eraldi SPA-paketti, kus ööbida saate eriti kaunis keskkonnas minivillas Marienholmi poolsaarel. Vabalt valitud ajal saate aga suunduda lähedal asuvasse Hestiasse SPA-võlusid nautima.

4. Iloni Imedemaa ja Rannarootsi muuseum

Talvisel ajal on avatud ka valik muuseumeid. Näiteks lastega Haapsallu tulles ei saa üle ega ümber kaunist Iloni Imedemaast. Talvel on ta avatud K-P 11.00-17.00.

Piirkonna ajaloost huvi tundjatele soovitame aga kompaktset Rannarootsi muuseumit (avatud talvel T-L 10.00-16.00) või väga huvitava püsinäitusega Haapsalu Raekoda (avatud talvel R-P 11.00-17.00).

5. Uisumatk talvel Haapsalu lahel

Seikluste korraldaja 360 kraadi pakub Haapsalu lahel uisumatkasid. Heade jääoludega saab matkauiskudega läbida pikki vahemaid ja nautida kaunist ümbritsevat loodust. Vastavalt jääoludele saab valida endale sobiva marsruudi – kas uisutada Noarootsi poole või näiteks ümber Hobulaiu.

6. Tõukekelguga Väikesele Viigile

Väikesel Viigil on 1,4 kilomeetri pikkune ringrada, kus tõukekelguga on mõnus ringi vurada. Soovi korral tasub ühendust võtta kelkude laenutajaga arno@liigubjaloob.ee

Rohkem mõtteid, mida aktiivset talvises Haapsalus ette võtta, leiab Visit Haapsalu lehelt: https://www.visithaapsalu.com/aktiivsed-tegevused-talvel/

7. Naudi kaunist keskkonda, kaminat ja saunavõlusid Tiny Marienholmil

Tiny Marienholmi minivillades on talvisel ajal mõnusalt hubane ja soe. Lux majades on puuküttega kaminad ning eraldi privaatsaunad. Tule koos kaaslasega ja veeda üks unustamatu talveõhtu maalilisel Marienholmil Haapsalu linnas.