1. juuni, 2022 4 min lugemine Autor: Eliise Evartov

Vabad üürikorterid Tallinnas – üüriturg on kasvutrendis

Tallinnas on vabad üürikorterid otsa lõppemas

Üüriturg on olnud viimasel paaril kuul pidevas kasvutrendis, seda kahel põhjusel: esiteks on korterite ostuhinnad küündinud rekordkõrgustesse – Tallinna kesklinna uusarenduses võib ulatuda korteri hind lausa 5000 euroni ruutmeetri kohta, ning teiseks, on jõudnud Ukrainlased Eesti üüriturule. Need mõlemad tingivad selle, et Tallinnas on vabad üürikorterid otsa lõppemas – soodsamaid üürikortereid (hind kuni 500€/kuus) on äärmiselt vähe saada ja ka need rabatakse kiiresti ära.

Kodu nagu luksuskaup

Tulenevalt kinnisvarahindade suurest kasvust ei saa paljud Eesti elanikud endale oma kodu soetada. Seetõttu suunduvad nad üüriturule. Ekspertide sõnul ei ole sellist üürituru survet nagu praegu Eestis mitte kunagi varem kogetud ning enamik kortereid avalikku pakkumisse ei jõuagi (Geenius, 2022). Sõda Ukrainas on kasvatanud Eesti üüriturgu veelgi. Kokku on Eestisse jõudnud ligi 20 000 sõjapõgenikku (Äripäev, 2022), kes vajavad kõik sobivat peatuspaika. Eelkõige on tõusnud nõudlus keskmisest soodsamate korterite vastu.

Tundide küsimus

Kui kinnisvaraportaalidest võib leida palju nõukaaegseid kortereid, on eestlaste ootused üürikorteritele ja nende sisutusele kõvasti tõusnud. See tähendab, et ilusad kaasaaegsed vabad üürikorterid Tallinnas nagu need, mida haldab Scandium Living, liiguvad vahel tundidega uutele rõõmsatele elanikele. Kuigi vabu üürikortereid jääb aina vähemaks, on sellegipoolest noored pidevas liikumises. Seega, kui oled parasjagu üüriturul seiklemas ning uut kodu otsimas, võid endast julgelt märku anda!

Loe järgmist postitust

Elustiil, kus naabritest võivad saada parimad sõbrad.

 • Väike on uus suur ehk miks väikekorterid on tulevik?

  Eestis nagu ka mujal maailmas on üürikorterite turul toimumas märkimisväärne...
  Loe rohkem
 • Üürimaja kui moodne ühikas. Aga supervõimetega.

  Uus kaasaaegne üürimaja võib asjatundmatule paista võõra kontseptsioonina. Oleks nagu...
  Loe rohkem
 • Juunis avab uksed Mustamäe moodsaim üürimaja MAGMA Stuudiod

  Uus moodne üürimaja MAGMA Stuudiod avatakse 1. juunil. MAGMAsse tuleb...
  Loe rohkem

Kontakt

Kui sul on küsimusi, siis võta julgelt meiega ühendust!

Kirjuta meile

"*" indicates required fields

Nõusolek*