30. jaanuar, 2022 5 min lugemine Autor: Eliise Evartov

Mida kujutab endast co-living elustiil?

Kogukonnatunne on co-living majutuses kiire tekkima

Co-living ehk ühiselamine

Co-living on ülemaailmne trend, mis on tänaseks jõudnud ka Eestisse. Soodsa pinnase selleks on loonud väikestel pindadel elamise populaarsus. Seda eriti noorte seas, kelle jaoks on väikesed üürikorterid elamiseks kõige jõukohasemad.

Teisalt on noore inimese jaoks väga olulised sotsiaalsus ja kogukonnatunne, mida tavalised kortermajad ei paku. Eriti vajab seda teisest linnast või riigist tulev noor, kelle sõpruskond ja seega ka turvatunne on jäänud kodulinna. Co-living kontseptsioon soodustab avatumat suhtlust majaelanike vahel, luues soodsa pinnase kogukonna tekkeks.

Kogukonna loomine

Co-living majades on elanikele loodud sobivad võimalused ühiseks ajaveetmiseks. Näiteks võib leida erinevaid ühisruume nagu lauatennise ruum, jõusaal, mängudetuba, pesumasinaruum ja kogukonnaaed.

Scandium Livingu poolt loodud co-living elustiiliga üürimajas Newton Stuudiotes on olemas kõik ülalnimetatud ühisruumid  ning need on elanike poolt igapäevaselt aktiivses kasutuses.

Elu Newton Stuudiotes

Newtonis on tekkinud uued majasisesed sõpruskonnad ja tutvused. Iganädalaselt tullakse kokku, et teha ühiselt trenni, koos kokata või pinksi mängida. Lisaks toimuvad majas elanikele suunatud üritused ja koosolemised alates lauamänguõhtutest, lõpetades teemapidude ja filmivaatamistega.

Suuremad üritused on maja haldava Scandium Livingu poolt korraldatud, kuid paljud väiksemad üritused toimuvad majaelanike enda initsiatiivil ja eestvedamisel. Vaata Newton Stuudiote co-living videot siit: https://www.youtube.com/watch?v=dOA4LCUZ588.

Jagatud mõttelaad

Co-living elustiili puhul peab paika reegel, et kui maja on kujundatud kindla mõtteviisiga, siis ta ka tõmbab ligi sama mõtteviisiga elanikke. Newtonis nii lühemalt kui pikemalt peatuvad noored inimesed on avatud, seltskondlikud ja nutikad.

Nad on tervislike eluviisidega ja hindavad jõusaali olemasolu, prügisorteerimist ja istutuskastide kasutamise võimalust. Kõike seda neile ka pakutakse, muutes majaelanike igapäevaelu oluliselt kirkamaks kui tavapärases kortermajas.

Loe järgmist postitust

Elustiil, kus naabritest võivad saada parimad sõbrad.

 • Vaata, milline on Tiny Marienholm Haapsalus!

  Kevadel avatud Tiny Marienholm minivillade küla on edukalt avatud ja...
  Loe rohkem
 • Mustamäel avati suur moodne üürimaja MAGMA Stuudiod

  Kolmapäeval, 14. juunil avas Scandium Kinnisvara Mustamäel Laki tänaval uue moodsa...
  Loe rohkem
 • Avame suvel Haapsalus minivillade küla Tiny Marienholm

  Kokku seitsmest klaasmajast koosnev kompleks ootab alates juunist suvitajaid nautima...
  Loe rohkem

Kontakt

Kui sul on küsimusi, siis võta julgelt meiega ühendust!

Kirjuta meile

"*" indicates required fields

Nõusolek*